Korzyści palenia pelletem

Redukcja kosztów
Palniki na pellet pozwalają na ograniczenie kosztów ogrzewania o kilkadziesiąt procent w porównaniu do instalacji zasilanych tradycyjnym paliwem (olej opałowy, węgiel, gaz ziemny).
Intuicyjne sterowanie
W pełni zautomatyzowany proces spalania wymaga jedynie dosypywania pelletu w kilkudniowych odstępach. Istnieje nawet możliwość zdalnego monitoringu i ustawiania temperatury bez Twojej obecności w kotłowni.

Brak zanieczyszczeń
Pellet jest bardzo wygodnym w transporcie i składowaniu materiałem opałowym - niewielkie, poręczne i estetyczne worki foliowe, co ogranicza zanieczyszczenie kotłowni do minimum
Zwrot inwestycji
Innowacyjne rozwiązania stosowane sprawiają, iż są to obecnie najbardziej wydajne i ekonomiczne palniki na rynku, co znacznie przyspiesza zwrot inwestycji

Dobierz odpowiedni palnik na pellet

Jakie jest zapotrzebowanie na ciepło?
Najważniejsze są informacje o powierzchni ogrzewanego obiektu, czy wykorzystywana jest ciepła woda, czy obiekt jest ocieplony. Przydatne są też dane o spalaniu obecnie używanego paliwa np. gazu czy oleju w ujęciu rocznym, miesięcznym czy na sezon grzewczy.
Jakim pelletem zamierzamy palić?
Jeśli będzie to dobry pellet drzewny można zastosować paniki bez ruchomej komory spalania. Dla pelletów gorszej jakości oraz agropelletów rekomendujemy palniki z ruchomym paleniskiem.

pytanie

Jaki posiadamy kocioł?
Marka, moc i model kotła to przydatne informacje. Niezbędna jest zamknięta komora spalania, która pozwala na gromadzenie się pozostałości spalania (popiołu i żużlu). Istotne jest też miejsce w kotłowni do zapewnienia dostępu do palnika, aby można było go wyczyścić.
Jaka moc palnika?
Obowiązuje zasada, że palnik nie powinien być większej mocy niż moc znamionowa kotła, gdyż przy spalaniu pelletu powstaje więcej gazów niż przy oleju i gazie.

Planujesz projekt z nami? Zapytaj

NAPISZ
Podaj więcej informacji, jaką masz obecnie kotłownie, jakiej mocy, jak długo ją użytkujesz, jakie są Twoje potrzeby?

arrow_white

 

ZAŁĄCZ
Jako załącznik podeślij nam kilka przykładowych zdjęć obecnej kotłowni, w dobrej jakości, różne ujęcia, tabliczkę znamionową kotła, kominy itp.

arrow_white

 

WYŚLIJ
Prześlij do nas wszystkie zebrane informacje na maila pellet@pellet.pl , a my skontaktujemy się i przedstawimy wstępną propozycję.